Ортопедичне взуття для дітей створене для того, щоб виправити проблеми дитини з гомілкостопом, а також в якості профілактики. На сьогоднішній день існує безліч виробників, які маркують свій товар як «ортопедичне взуття», проте не завжди це відповідає дійсності. І через недосвідченість батьки, дбаючи про свою дитину, можуть придбати недешеве взуття, яка виявиться не ортопедичним. Саме тому під час вибору такої пари взуття краще спочатку розібратися, чи правда дане взуття ортопедичне? Як визначити дитяче ортопедичне взуття — читайте нижче.

Як швидко впізнати ортопедичне взуття на перший погляд

Якщо раптом так сталося, що вашій дитині необхідно носити ортопедичне взуття, не турбуйтеся — вибравши правильне взуття ви зможете швидко позбутися від плоскостопості та інших проблем з гомілкостопом. Але як визначити — ортопедичне взуття чи ні? Ось головні характеристики, які помітні на перший погляд:

  • Правильна висота задника. Високий задник — головна умова для ортопедичного взуття, особливо для діток дошкільного віку. Якщо задник невисокий, він погано фіксує ще незміцнілі суглоби і хрящі, а також може натирати дитині під час ходьби. Високий і комфортний задник підтримує ніжку під час бігу, при цьому стопа буде формуватися правильно.

Як впізнати ортопедичне взуття.

  • Отже, оптимальна висота задника для малюків — вище гомілкостопа на 2 см. Таким чином ніжка буде добре зафіксована, а п'ята не буде завалюватися. У більш старшому віці задник може ледь досягати щиколотки — так він буде все ще фіксувати ногу, але дасть їй більшої рухливості. Важливо пам'ятати, що правильний задник повинен бути щільний, якщо на нього надавати пальцем — він не деформується.

  • Каблук. Для правильного формування стопи потрібен невеликий підйом або потовщення в районі каблука. Це необхідно для підтримки постави і стопи.

  • Гнучка підошва. Ця якість необхідна для полегшення носіння взуття та підтримки дитячої ніжки. Якщо підошва зроблена з негнучких матеріалів, це робить носку взуття некомфортною і напружує стопу.

  • Натуральні матеріали для верху. Незважаючи на те, що ортопедичне взуття створене з лікувальною метою, ніжка дитини повинна в ній дихати. Якісне ортопедичне взуття зазвичай має «дихаючий» верх (зі шкіри, нубука або замші). Таким чином, якщо дитина постійно в русі, її ніжки будуть в комфорті.

  • Широкий носок. Це необхідно для того, щоб взуття не здавлювала пальчики дитини.

Як визначити ортопедичне взуття за кількома ознаками

Ознаки, на які варто звертати увагу на перший погляд, ми розглянули. Однак це далеко не всі характеристики лікувального взуття для дітей. Про те, як визначити ортопедичне взуття, поговоримо нижче.

Звичайно ж, ніяке ортопедичне взуття не обходиться без супінатора — він необхідний при деформації стопи. Супінатори бувають зйомні, з'єднані з устілкою і вмонтовані в взуття, а також поздовжні і поперечні. Під час вибору взуття звертайте увагу на пружність супінатора — він не повинен бути м'яким, і не піддаватися при натисканні. М'який супінатор завдає більше шкоди, ніж користі.

Правильна ортопедична устілка повинна складатися з трьох шарів для гарної амортизації дитячої ніжки. Під час бігу вона рівномірно розподіляє вагу, тим самим позбавляючи від дискомфорту і роблячи рух більш легкими. Важливо, щоб устілка була не надто жорсткою.

Хочемо зазначити, що купувати взуття із супінатором для профілактики настійно не рекомендується. При правильному формуванні стопи їй не потрібна підтримка. Крім того, якщо носити супінатор неправильно, це може викликати деформації, яких не було під час носки звичайного взуття.