Найчастіше ортопедичне (або лікувальне) взуття батьки купують для малюків, щоб уникнути, виправити плоскостопість або інші проблеми зі стопою. Але це не означає, що в підлітковому віці немає необхідності в такому взутті. Бувають випадки, коли різні патології не виявлялися у ранньому дитинстві, проте стали більш помітні у підлітковому віці. У такому випадку необхідно відразу ж почати лікування, зокрема, носити лікувальне взуття, адже виправити проблему у дорослому віці набагато складніше.

Багато батьків вважають, що ортопедичне взуття для підлітків не потрібне, коли у дитини немає ніяких деформацій стопи. Однак це не зовсім так. Таке взуття потрібне ще і для профілактики, щоб не допустити викривлення голеностопа або інших порушень стопи.

Чим відрізняється підліткове і дитяче ортопедичне взуття

Зазвичай діти перестають носити ортопедичне взуття, коли йдуть до школи. Батьки вважають, що в такому віці проблеми вже не виникнуть, але іноді плоскостопість може з'явитися і у підлітковому віці. Це може статися, коли дитина починає швидко набирати вагу або рости вгору, а також в результаті носіння незручного взуття.

Ортопедичне взуття підліткове повинне виконувати не тільки лікувальну або профілактичну функцію, але також слідувати модним тенденціям, оскільки для підлітків створення стилю має важливе значення.

Так, взуття для хлопчиків–підлітків повинно відрізнятися хорошою зносостійкістю. У підлітковому віці хлопці стають більш активними, ніж у дитинстві, тому батьки завжди шукають взуття з високою якістю пошиття і зі зносостійких матеріалів. Взуття для підлітків відрізняється своєю практичністю і надійністю, а також більш сучасним дизайном, ніж взуття для дітей.

При виборі ортопедичного взуття для дівчаток–підлітків необхідно відштовхуватися від трохи інших критеріїв. Якщо взуття для дітей головним чином виконує лікувальну або профілактичну функцію, то дівчатка в підлітковому віці хочуть виглядати стильно і модно. Тому взуття для них відрізняється більш сучасним дизайном, яке стає не просто предметом гардеробу, а одним із елементів у створенні стильного образу. Для дівчаток важливий колір, форма, прикраси на взутті — тому при створенні ортопедичного взуття для дівчаток–підлітків дизайнери приділяють особливу увагу зовнішньому вигляду, не забуваючи при цьому про головну функцію взуття — підтримки стопи.

Правила вибору ортопедичного взуття для підлітків

Вибираючи взуття для підлітків, необхідно враховувати не тільки якість матеріалів і зовнішній вигляд взуття, а й дивитися, щоб взуття виконувало свою головну, лікувальну, функцію.

По–перше, вибирати ортопедичне взуття дитині необхідно тільки після консультації з лікарем. Спеціаліст розповість, які властивості взуття необхідні дитині, яку функцію має виконувати пара — лікувальну або профілактичну. Основні характеристики ортопедичного взуття:

  • високий задник,

  • ортопедична устілка,

  • правильний нахил підошви,

  • верх взуття з натуральних матеріалів (шкіра, замш),

  • надійна фіксація (наприклад, за допомогою липучок або застібок)

По–друге, потрібно правильно підібрати розмір взуття — неправильно підібраний розмір може ще більше нашкодити стопі дитини. Також багато залежить і від виробника, адже всі батьки бажають придбати для своєї дитини хороше взуття, яке довго носиться. Ортопедичне взуття для підлітків перевірених брендів прослужить довше.

Догляд за ортопедичним взуттям для підлітків

Догляд за лікувальною взуттям практично не відрізняється від догляду за звичайним. У ньому дитина може займатися спортом, ходити на уроки фізкультури, носити в повсякденному житті. Після кожної носки взуття необхідно протирати не дуже жорсткою щіткою і насухо витирати. У дощову або снігову погоду рекомендується користуватися водовідштовхувальними засобами.

Правильний догляд за лікувальним взуттям продовжить термін його служби і збереже акуратний зовнішній вигляд. Щоб підібрати взуття для дитини–підлітка, рекомендуємо звертатися до спеціалізованих магазинів, де вам допоможуть вибрати хорошу пару.