Як тільки дитина починає ходити, положення тіла змінюється і відбувається перерозподіл навантаження на хребет і суглоби. У цей період дитині важливо носити правильне перше взуття, яке буде не тільки красивим, але і позитивно впливати на здоров'я і розвиток дитини в цілому. Тому батькам варто підійти до питання вибору першого взуття відповідально. Таке взуття не повинно бути тісним і навпаки - великим, воно повинно бути комфортним під час носіння. Тому все частіше батьки вибирають для своїх діток ортовзуття. Але при цьому чималий відсоток мам і тат задаються питанням: навіщо потрібне ортопедичне взуття для дітей?

Навіщо потрібне ортопедичне взуття дітям

Для початку давайте з'ясуємо, яким буває ортопедичне взуття для дітей:

 • Лікувальне — його призначає лікар, коли є деформації стопи. Таке взуття виконується на замовлення, враховуючи всі особливості ноги дитини.
 • Лікувально–профілактичне — його носять для профілактики плоскостопості та вальгусної/варусної деформації. У деякі моделі можна вставити устілки-супінатори, які також допомагають вирішувати індивідуальні проблеми стопи.
 • Профілактичне — попереджає появи патологій і деформацій, а також підходить для усунення початковій стадії плоскостопості та вальгусной стопи. Існує великий вибір моделей на будь-який смак.

   

Ортопедичні кросівки, черевики і туфлі батьки купують не тільки тим діткам, у яких вже виявлено патологію стоп, але і для профілактики різних захворювань. З цією метою рекомендується носити дітям ортопедичне взуття, щоб попередити розвиток плоскостопості, порушення ходи, правильно розподілити навантаження на хребет дитини, а також для допомоги в правильному формуванні постави. Також ортопедичні туфлі і черевики варто носити дітям із зайвою вагою, при порушенні D–вітамінного обміну, тим, у яких є ознаки порушення нормальної статико-динамічної функціональності.

Деякі батьки вважають, що здоровим діткам таке взуття не потрібне. Однак після чергового ГРВІ, при перевантаженнях у спортивній секції незміцніла кістково–м'язова система дитини може дати збій. Така профілактика точно не нашкодить дитині, а при незначних і непомітних на перший погляд порушеннях вчасно підтримає і не дасть розвиватися патології далі.

Звичайно ж, крім профілактики ортопедичне взуття носять, коли виражені порушення опорно-рухового апарату. За допомогою такого взуття можна не тільки вплинути на розвиток і формування стопи, але і відкоригувати порушення, які вже є. Якщо регулярно носити таке взуття, воно допоможе:

 • Знизити навантаження на хребет і опорно-руховий апарат.
 • Коригувати вже наявні порушення (плоскостопість, вальгусна та варусна деформація, клишоногість).
 • Знизити стомлюваність під час бігу і ходьби.

   

Коли потрібне ортопедичне взуття для дітей

Проаналізувавши вище сказане, ортопедичне взуття потрібне, коли є деформація суглобів стопи. І краще, якщо є рекомендація лікаря. Адже якщо взуття для профілактики можна підібрати самому, то купити ортопедичне взуття для дітей для лікування краще після поради лікаря.

Щоб виправити патологію, носити таке взуття потрібно і на вулиці, і вдома. Так, ви можете придбати черевики або туфлі для того, щоб дитина могла ходити в них по вулиці, а також змінне взуття для садка або інших приміщень. Ось деякі ознаки, які дають підставу звернутися до фахівця з підозрою на патологію стопи:

 • У дитини старше 4–5 років спостерігається плоска стопа.
 • Носки однієї або обох ніг взуття дитини дивляться всередину або назовні.
 • Дитина кульгає на одну ногу.
 • Присутній біль в одній або обох ногах.

   

У таких випадках краще звернутися до лікаря, щоб він визначив, чи потрібне вашій дитині ортопедичне взуття для лікування порушень.

Навіть якщо у вашого малюка не спостерігаються ознаки порушень, в якості профілактики можна поносити таке взуття. Варто відзначити, що купувати його треба тільки у спеціалізованих магазинах, які відповідають за якість свого товару. І ні в якому разі не можна купувати дитині ношене ортопедичне взуття. Адже воно було підібране під ногу іншої дитини і може навіть нашкодити вашому малюкові.

Якщо ви вирішили вибрати своїй дитині таке взуття, звертайте увагу на якість верху взуття (він повинен бути зроблений тільки з натуральних матеріалів), фіксаторів (липучки, блискавки, шнурки повинні добре фіксувати ніжку, щоб вона не бовталася), підошви (вона повинна бути гнучкою і зносостійкою), також дивіться на висоту каблука (максимум 5–7 мм) і задника (високий задник також фіксує ніжку в правильному положенні).