Як вибрати ортопедичні босоніжки?

До вибору дитячого взуття треба підходити максимально відповідально, адже від цього залежить здоровий розвиток вашого малюка. Асортимент дитячого взуття настільки великий, що більшість батьків губляться при виборі дитячого взуття. Ми розповімо, на що важливо звернути увагу, купуючи ортопедичні босоніжки для дитини.


Яка буває?

Ортопедичне взуття буває різним і залежно від призначення поділяється на профілактичне та лікувальне.

Профілактичні босоніжки створюють необхідні умови для формування правильного вигину і постановки склепіння стопи дитини. Вони підходять усім дітям, підтримують здоровий розвиток і запобігають плоскостопості.

Лікувальні босоніжки призначені для діток з деформованою стопою в наслідок різноманітних захворювань. Залежно від того, яке порушення вони допомагають виправити, босоніжки бувають:

    антиварусними – призначені для лікування варусної деформації, коли дитина при ходьбі спирається тільки на зовнішню частину стопи, «клишонога»;

    для плоско-вальгусних стоп – для лікування вальгусної деформації, коли через зменшення висоти склепінь стоп ніжки дитини ніби «завалюються» всередину;

    для дітей з діагнозом ДЦП.

Лікувальні ортопедичні босоніжки – це спеціалізоване взуття, тому їх можна використовувати тільки у випадку дійсної необхідності і за призначенням лікаря.


З чого почати?

Перше правило при виборі взуття – воно повинно бути зручним і обов'язково за розміром. Ні в якому разі не варто купувати босоніжки на виріст, це може сильно нашкодити здоров'ю вашого малюка. Перед тим, як вибрати ортопедичні босоніжки, точно визначте розмір і повноту ніжки дитини, щоб не помилитися при покупці.

Якщо купуєте босоніжки в інтернет-магазині, то зробіть ретельні виміри дитячих стоп і назвіть їх консультанту, щоб він допоміг підібрати найбільш підходящу пару.

Друге правило – взуття повинно бути виконане з натуральних матеріалів, щоб ніжки вільно дихали, не потіли і не ковзали при ходьбі. Пам'ятайте, правильно підібрані і якісні ортопедичні босоніжки – це запорука здоров'я вашої дитини.


Основні характеристики

Щоб відповісти на питання, як правильно вибрати ортопедичні босоніжки дитині, визначимо характеристики, якими вони повинні володіти. Щоб ортопедичне взуття виконувало функції за своїм призначенням, в ньому обов'язково повинні бути такі елементи:

    легка гнучка підошва з захистом від ковзання;

    жорсткий високий задник для гарної фіксації п'ятки;

    невисокий широкий каблучок;

    широкий носок, щоб пальчики вільно розташовувалися всередині;

    зручні застібки з можливість регулювати їх з урахуванням ширини і підйому ніжки.

Тепер вибір босоніжок для дітей з метою профілактики розвитку плоскостопості і деформації стопи не буде для вас складним завданням. Просто необхідно переконатися, що взуття володіє всіма перерахованими вище якостями і зручно сидить на дитячій ніжці.

Є ще одна важлива частина ортопедичного взуття, устілка. Вона теж буває декількох видів в залежності від виду та ступеню порушення розвитку стопи:

    з супінатором – підтримує зведення стопи;

    з пронатором – підтримує зовнішню частину стопи;

    з супінатором і пронатором одночасно.

Лікувальне взуття, крім наявності загальних для ортопедичного якостей, додатково має високий задник, який закриває гомілковостопний суглоб, і за рахунок особливої будови забезпечує три точки опори – для п'яти, зовнішньої і внутрішньої частин стопи.


Виробники

Асортимент дитячого взуття настільки великий, що буває складно вирішити, ортопедичні босоніжки якої фірми краще вибрати. Вибирайте з тих брендів, які вже встигли себе зарекомендувати високою якістю продукції.

Виробники дитячих ортопедичних босоніжок, яким можна довіряти:

    Ani But (Польща) – виробляють ортопедичне взуття з 1992 року, для створення підошви використовують особливо легку і міцну мікропористої гуму «мікропора»;

    Aurelka (Польща) – проектують колекції профілактичного і корекційного взуття відповідно до стандартів Європейського союзу, співпрацюють з польськими та австрійськими лікарями-ортопедами;

    Cezara Rosso (Туреччина) – виробляють взуття на сучасному обладнанні з використанням одинадцяти етапів контролю якості;

    Ecoby (Україна) – враховують стандарти, розроблені українськими лікарями-ортопедами, створюють взуття з антибактеріальної підкладкою під ортопедичною устілкою;

    Mazurek (Польща) – виробляють взуття з 1990 року, основним пріоритетом вважають правильне формування стопи дитини, але не забувають про красивий дизайн;

    Ortofoot (Україна) – уважно підходять до виробництва взуття з урахуванням особливостей кожного виду патології, супінатори і пронатори виготовляють з каучукової мікропори, яка добре амортизує і не втрачає форму;

    Sursil Ortho (Україна) – компанія заснована професійними ортопедами, виробляє не тільки якісне, але й красиве взуття;

    Woopy (Туреччина) – досвідчений виробник, створює якісне і красиве взуття з 1974 року;

    Ортекс (Україна) – виробляють взуття медичного призначення, яка сертифіковане МОЗ України з дозволом використовувати його в медичній практиці.

Вибір великий, але тільки вам вирішувати, босоніжки якої фірми краще для вашої дитини. А ми завжди раді вам у цьому допомогти.